Реформа децентралізації_22.03.2017

Погода в Іванівці

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Курси валют

Курсы валют: курс доллара, евро и российского рубля

Гаряча лінія облради

telef

0-800-507-574

В районній раді обговорювали реформу з децентралізації

22 березня 2017 року в Іванівській районній раді відбулася зустріч з депутатом обласної ради, головою тимчасової контрольної комісії з вивчення проблемних питань щодо реалізації перспективного плану формування територій громад Херсонської області та підготовки пропозицій щодо внесення змін до нього Лісним Віктором Анатолійовичем, в якій взяли участь голова РДА Довбня С.Л., депутати районної ради, сільські голови, керівники окремих установ та організацій. Під час зустрічі відбулася конструктивна, відверта розмова з питання проведення децентралізації, в основі якої – створення об’єднаних територіальних громад.

         Лісний В.А. на початку свого виступу наголосив на тому, що створення об’єднаних територіальних громад повинно відбуватися тільки в рамках Перспективного плану формування територій громад, затвердженого Херсонською обласною радою. Якщо ж об’єднання буде проходити поза Перспективним планом, то в майбутньому громада не отримає державні кошти на розвиток громади або, так звану, інфраструктурну дотацію. Один з основних принципів об’єднання – це добровільність, не повинно бути тиску на сільських голів з боку органів влади. Віктор Анатолійович навів приклади проведення реформи децентралізації в Польщі, яка триває вже більше 20 років. Там спочатку підготували законодавчу базу, за рахунок коштів Євросоюзу побудували інфраструктуру (а це більше, як 100 млрд. дол.), а потім почали проводити об’єднання громад – з 3,5 тис. громад стало 2,5 тис., районів же, як було 380, так і залишилося. В нашому випадку, зауважив доповідач, ми знищуємо нижню ланку. Децентралізація повинна проводитися, але обдумано, прораховано. І саме головне, необхідно створювати робочі місця, будувати невеличкі підприємства, організовувати кооперативи, адже відсутність роботи приводить до відтоку молоді. Інше проблемне питання при створенні ОТГ – це утримання соціальної сфери, а для цього громада повинна бути фінансово спроможна. Тому необхідно брати на себе відповідальність і вже зараз рахувати, чи зможе громада утримувати школи, дитсадки, заклади культури? Державна підтримка, а вона буде тільки на першому році існування ОТГ – це добре, але повинні бути стабільні джерела надходження для утримання громади. Лісний В.А. привів приклади про стан справ в окремих ОТГ, зокрема, Кочубеївської Високопільського району, в якій за два роки її існування проведена оптимізація закладів соціальної сфери, тому що у бюджеті громади недостатньо коштів на їх утримання. На шляху оптимізації закладів стоїть і Музиківська громада Білозерського району, до речі, яка не отримала інфраструктурної дотації, тому що об`єдналася поза Перспективним планом.

Про нагальні питання з децентралізації на зустрічі дискутували і депутати районної ради.

Так, голова районної ради Павленко Л.М., депутати районної ради Тиндюк А.К., Мельник Т.П., Бабуцький О.В. зауважили, що децентралізація потрібна, але погодилися з Лісним В.А., що не треба поспішати, кроки у створенні ОТГ повинні бути зважені, а для наповнення бюджету об`єднаної громади земельним податком, податком з прибутку необхідно виводити землі з тіні. Братищенко О.А., Попурій І.І. акцентували, що процес створення ОТГ є замаскованою підготовкою до проведення адміністративно-територіальної реформи, необхідно спочатку змінити законодавчу базу, Конституцію України, а потім проводити ці реформи. Лісний В.А. з цим погодився, наголосивши, що адміністративно-територіальний устрій України це конституційна норма, щоб його змінити, необхідно внести зміни до Конституції, для чого потрібно 300 голосів Народних депутатів, на сьогодні це нереально. Але поспішне, необдумане створення ОТГ штучно прискорить знищення села, відтік сільського населення. Тому ще раз було наголошено на необхідності вирішення питання щодо створення робочих місць в сільській місцевості.

Голова районної ради Павленко Л.М. подякувала Лісному В.А. за доповідь, наголосила, що загалом під час зустрічі присутні отримали багато цікавої та корисної інформації щодо процесу об’єднання територіальних громад.

        Керуючий справами виконавчого
        апарату районної ради                                                                                                                                                            І.В.Попурій