Символіка району

Погода в Іванівці

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Курси валют

Курсы валют: курс доллара, евро и российского рубля

Гаряча лінія облради

telef

0-800-507-574

СИМВОЛІКА ІВАНІВСЬКОГО РАЙОНУ 

Герб Іванівського району, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою стрічкою з написом «Іванівський район».

На щиті, розділеному на червоне та синє поля (червоний колір - це символ хоробрості, мужності і стійкості, синій (блакитний) - колір неба, височини устремлінь, вдосконалення духу), знаходяться золотий сніп пшениці, який символізує життя, тепло та світло.

Золотий сніп колосся вказує на пріоритетну галузь економіки району - сільське господарство, хлібосольні традиції місцевого населення; колоски, зв'язані в сніп, алегорично символізують сільські поселення, що знаходяться на території району, його багатонаціональність. Поселення сполучені не тільки загальною територією, у них загальні традиції, історія, духовні витоки. Колоски, хоча і зв'язані в один сніп, не зливаються в загальну масу, підкреслюючи індивідуальність кожного населеного пункту.  Золото - король металів, символізує знатність, могутність і багатство, а також християнські чесноти: віру, справедливість та милосердя.

В нижній частині щита знаходиться дата заснування Іванівського району «1923 рік».

 

Прапор Іванівського району має дві однакові горизонтальні смуги, одна зеленого кольору, що символізує степи, що вкриті густою пахучою травою, яка переливається усіма відтінками зеленого, інша – жовтого, що символізує хлібне поле, тепле життєдайне сонце. Мешканці нашого району здебільшого хлібороби. Щедро оспівана ця праця людська. Зерно для людини і досі залишається земним дивом. Кинуте в землю, стає колоском. Наливається соками землі й сонця. Красується, радує урожаєм. Тому зображення трьох колосків на прапорі найбільше підходить до Іванівського району, який славиться родючими землями, врожайністю та мозолистими руками хлібороба. Адже, саме хлібороби до землі найближче. Саме вони, від засіву до жнив живуть сподіваннями й турботами хлібної ниви. Саме в їхніх душах вміщується весь колосковий лан.